Усейн Болт – біографія, рекорди, факти

Легка атлетика

Ще у неповнолітньому віці Усейн Болт зміг домогтися високих показників у легкій атлетиці.

Хлопець ставав переможцем різних міжнародних змагань, а також встиг встановити не один світовий рекорд серед легкоатлетів-юніорів.

На чемпіонаті світу 2007 р., що проходив у Японії, Болт брав участь в бігу на 200 м та естафеті 4х100 м. У фінальному забігу він поступився американському легкоатлету Тайсону Гею, завоювавши таким чином «срібло».

Цікавий факт, що після цих змагань Усейн вже більше нікому не віддавав першість. Йому вдалося 11 разів виграти чемпіонат світу і 8 разів перемагати на Олімпійських іграх.

З кожним роком Болт ставав все швидше, встановлюючи нові рекорди. Як наслідок, він став найшвидшим бігуном в світі.

Результатами Усейна зацікавилися вчені. Після ретельного вивчення його анатомії та інших характеристик, фахівці прийшли до висновку, що причиною фантастичних досягнень була унікальна генетика спортсмена.

Дослідження показали, що близько третини м’язів Болта складалися з супербыстрых м’язових клітин, які дозволяли мінімум на 30 років випереджати показники середньостатистичного професійного бігуна.

Дивіться також:  Коротка біографія Миколи Карамзіна

При цьому, Усейн володів чудовими антропометричними даними – 195 см, при вазі 94 кг.

Середня довжина кроку Болта в ході 100-метрового забігу становить близько 2,6 метра, а максимальна швидкість – 43,9 км/год.

У 2017 р. легкоатлет оголосив про відхід з легкої атлетики. У 2016 р. він в останній раз брав участь в Олімпійських іграх, що проходили в Ріо-де-Жанейро. Ямаєць виграв чергову золоту медаль на 200-метровій дистанції, проте побити власний рекорд не зміг.

За свою спортивну біографію Усейн 45 разів пробіг 100-метровий забіг швидше 10 секунд і 31 раз подолав 200-метрову дистанцію швидше 20 секунд на офіційних змаганнях.

Болт встановив 19 рекордів Гіннеса і після Майкла Фелпса займає друге місце за кількістю світових рекордів, і за загальною кількістю перемог у спорті.