Гедуев Аниуар – біографія борця, карєра і фото

Спортивна кар’єра Гедуева

Першою серйозною перемогою у спортивній біографії Аниуара була бронзова медаль на чемпіонаті Росії, здобута в 2009 р. Він виграв її у вазі до 74 кг. Вже через рік він став призером кубка Рамзана Кадирова.

У 2011 р. Гедуев брав участь в чемпіонаті Росії, де зміг завоювати 2-е місце.

У наступному році, в рамках того ж російського чемпіонату, він вийшов на килим проти Адама Сайтиева. У цьому поєдинку перемогу несправедливо присудили його супротивникові.

Глядачі, присутні в залі, почали висловлювати своє обурення. Потім вся команда Аниуара вибігла на килим і оточила суддю.

Ситуація загострилася до межі, тим не менш учасників конфлікту вдалося заспокоїти.

Після цього випадку борець навіть хотів піти зі спорту, проте пізніше змінив своє рішення.

У березні 2013 р. Аниуар Гедуев виграв першу в своїй кар’єрі золоту медаль. Це сталося на чемпіонаті Європи, що проходив в столиці Грузії. На цьому змаганні Гедуев продемонстрував чудову техніку і фізичну силу.

У 2014 р. Аниуар захистив своє чемпіонське звання, взявши золото на чемпіонаті Європи. Наступний рік став для борця надзвичайно результативним. Він посів перше місце в російському та європейському чемпіонатах, а також завоював бронзу на чемпіонаті світу.

Дивіться також:  Найстрашніші монстри в світі: топ-10 чудовиськ

На Європейських іграх, що проходили в столиці Азербайджану, Аниуару Гедуеву вдалося дійти до самого фіналу. Його суперником був турецький борець Сонер Демиртас.

Цікаво, що Гедуев не залишив турку ні єдиного шансу на перемогу, вигравши у нього з рахунком 10:0.

У 2016 р. Гедуев виграв золоту медаль у російському чемпіонаті, після чого відправився на Олімпіаду-2016, де він виступав у вазі до 74 кг.

На цих змаганнях борець завоював срібну медаль, поступившись у фіналі іранцю Хасану Яздани.

Варто зауважити, що у фінальному поєдинку Аниуар виступав з пов’язкою, що закривала його ліве око, оскільки в попередній сутичці він отримав розсічення брови.

Це дозволило Яздани мати значну перевагу, яким він і скористався.

Коли Аниуар Гедуев приїхав у рідне село Псыгансу, співвітчизники зустрічали його, як героя. Вони дали йому прізвисько «адигейський лев», за його силу і хоробрість.

За видатні досягнення у спорті борцю вручили ключі від квартири в столиці Кабардино-Балкарії, а також подарували автомобіль «Mercedes GL».

Незабаром від імені російського президента Володимира Путіна Гедуев був удостоєний Медалі ордена «За заслуги перед Вітчизною» 1-го ступеня.