Гедуев Аниуар – біографія борця, карєра і фото

Аниуар Гедуев – російський борець вільного стилю. У 2014 р. він став Заслуженим майстром спорту РФ.

За роки своєї спортивної біографії він неодноразово ставав чемпіоном світу і Європи, а також завоював срібну медаль на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.

Перед вами коротка біографія Гедуева Аниуара.

Дитинство і юність

Аниуар Борисович Гедуев народився 26 січня 1987 року в Кабардино-Балкарії. Вільною боротьбою хлопчик почав цікавитися в 11-річному віці.

На перше тренування відвів його старший брат Алім. Цікавий факт, що під час одного з перших спарингів Аниуару зламали праву руку. Тим не менш, це не змусило його кинути боротьбу.

Гедуев продовжував відвідувати тренування, відточуючи свою майстерність. Варто зауважити, що батьки не перешкоджали синові стати борцем. Навпаки, вони всіляко підтримували його, завдяки чому юнак зміг домогтися прекрасних результатів.

Коли в кар’єрі Аниуара Гедуева почалися перші юніорські змагання, йому не вдалося взяти в них участь. Виною цьому були травми, від яких він не встиг відновитися.

Цікаво, що тренери були настільки впевнені в ньому, що пізніше довірили йому виступати в дорослій команді. У підсумку хлопець повністю виправдав покладені на нього надії.

Спортивна кар’єра Гедуева

Першою серйозною перемогою у спортивній біографії Аниуара була бронзова медаль на чемпіонаті Росії, здобута в 2009 р. Він виграв її у вазі до 74 кг. Вже через рік він став призером кубка Рамзана Кадирова.

У 2011 р. Гедуев брав участь в чемпіонаті Росії, де зміг завоювати 2-е місце.

У наступному році, в рамках того ж російського чемпіонату, він вийшов на килим проти Адама Сайтиева. У цьому поєдинку перемогу несправедливо присудили його супротивникові.

Глядачі, присутні в залі, почали висловлювати своє обурення. Потім вся команда Аниуара вибігла на килим і оточила суддю.

Ситуація загострилася до межі, тим не менш учасників конфлікту вдалося заспокоїти.

Після цього випадку борець навіть хотів піти зі спорту, проте пізніше змінив своє рішення.

У березні 2013 р. Аниуар Гедуев виграв першу в своїй кар’єрі золоту медаль. Це сталося на чемпіонаті Європи, що проходив в столиці Грузії. На цьому змаганні Гедуев продемонстрував чудову техніку і фізичну силу.

У 2014 р. Аниуар захистив своє чемпіонське звання, взявши золото на чемпіонаті Європи. Наступний рік став для борця надзвичайно результативним. Він посів перше місце в російському та європейському чемпіонатах, а також завоював бронзу на чемпіонаті світу.

Дивіться також:  Цікаві факти про генетику для повідомлення або проекту в 6 класі

На Європейських іграх, що проходили в столиці Азербайджану, Аниуару Гедуеву вдалося дійти до самого фіналу. Його суперником був турецький борець Сонер Демиртас.

Цікаво, що Гедуев не залишив турку ні єдиного шансу на перемогу, вигравши у нього з рахунком 10:0.

У 2016 р. Гедуев виграв золоту медаль у російському чемпіонаті, після чого відправився на Олімпіаду-2016, де він виступав у вазі до 74 кг.

На цих змаганнях борець завоював срібну медаль, поступившись у фіналі іранцю Хасану Яздани.

Варто зауважити, що у фінальному поєдинку Аниуар виступав з пов’язкою, що закривала його ліве око, оскільки в попередній сутичці він отримав розсічення брови.

Це дозволило Яздани мати значну перевагу, яким він і скористався.

Коли Аниуар Гедуев приїхав у рідне село Псыгансу, співвітчизники зустрічали його, як героя. Вони дали йому прізвисько «адигейський лев», за його силу і хоробрість.

За видатні досягнення у спорті борцю вручили ключі від квартири в столиці Кабардино-Балкарії, а також подарували автомобіль «Mercedes GL».

Незабаром від імені російського президента Володимира Путіна Гедуев був удостоєний Медалі ордена «За заслуги перед Вітчизною» 1-го ступеня.

Особисте життя

Про особисте життя Аниуар відомо не так багато. Він одружений на дівчині Залине, яка народила йому трьох дітей: Идара, Ясмину і Расима.

Борець неодноразово зізнавався в тому, що дуже любить свою сім’ю і всі перемоги присвячує дружині і дітям.

Аниуар Гедуев сьогодні

У 2017 р. Гедуев виступив за Іран на чемпіонаті світу серед клубів. Захід зацікавив його тим, що на ньому вперше була введена вагова категорія до 79 кг.

Звичайний вага Аниуара – 82 кг при зрості 175 см Для кожного змагання, в категорії до 74 кілограмів йому доводилося позбавлятися приблизно від 8 кг, тоді як в даному випадку борцю було досить зігнати всього близько 3 кг.

Не так давно Гедуев повернувся додому з поїздки по містах Якутії, де разом з іншими борцями провів ряд показових тренувань перед молодими спортсменами. Крім цього він із своїми колегами взяв участь у юнацьких змаганнях.

Сьогодні Аниуар Гедуев перебуває у чудовій формі, тому його прихильники ще не раз побачать улюбленого спортсмена переможцем різних змагань.