Найдорожчі футбольні клуби в світі на 2019 рік: топ-10

3. Барселона (Іспанія), річний дохід 648,3 млн євро

Найтитулованіший футбольний клуб Іспанії був заснований у 1899 р. з жителів Каталонії, причому цікавим фактом є те, що гравців в клуб набирали по оголошенню в газеті.

За даними ФІФА, «Барселона» займає 4-у позицію серед кращих футбольних клубів 20 століття. Клуб налічує 71 отриманий трофей у своїй країні, серед яких 30 Кубків Іспанії, 26 звань чемпіона своєї країни, 13 Суперкубків країни, 2 Кубка іспанської ліги. Крім цього, в колекції футбольного клубу 20 світових і європейських титулів.

«Барселона» довгий час не мала на своїй формі ніяких логотипів компаній, лише в 2006 році ця традиція була порушена, і на футболках іспанського клубу з’явилася емблема благодійної організації ЮНІСЕФ, причому не вона платила за це розміщення, а, навпаки, футбольний клуб платив за можливість носити емблему.

Дивіться також:  Найдешевша валюта в світі по відношенню до рубля: топ-10

Пізніше, з урахуванням необхідних для команди дорогих трансферів, клуб мав потребу в інвестиціях, в результаті на формі каталонців з’явилися логотипи спонсорів.

Унікальним в історії клубу став 2009 рік, саме в цьому році здобуті перемоги на всіх турнірах і отримані Кубок і Суперкубок Іспанії, клуб виграв чемпіонат Іспанії, став володарем Суперкубка УЄФА, зайняв лідерство в Лізі чемпіонів УЄФА і в Клубному чемпіонаті світу. Команда виконує «золотий хет-трик», повторити який примудряється знову в 2015 році. «Барселона» – єдина команда в європейському футболі оформила два рази «требле».