Ямайський спринтер Йохан Блейк

Рання життя

Блейк відвідував середню школу Святого Яго у Спаніш-Таун, де його початковим спортивним захопленням був крикет. Хлопчик був непомітним, і тільки після того, як директор коледжу помітив, як він швидко підійшов до хвіртки, йому було запропоновано спробувати спринт. Тренером висхідної зірки став Глен Міллс.

Кар’єра

В далекому 2007 на відомих іграх під назвою CARIFTA Йохан Блейк став рекордсменом своєї країни – Ямайки. Він подолав дистанцію в сто метрів за 10.11 секунд. Також спортсмен привів свою команду до перемоги в дуже непростій естафеті 4 по 100 метрів. Після цих змагань Блейк виграв премію Остіна Сили як гравець, який показав найвищі результати всього чемпіонату.

Також Йохан переміг у забігу на 100 метрів на змаганнях Reebok Grand Prix в 2009 році. За показаним в липні того ж року високим результатам, Блейк не даремно витрачав свій дорогоцінний час – його тренування давали успіхи. Він продемонстрував себе природженим бігуном і на ще одному турнірі знову піднявся на п’єдестал, посівши третє місце після Тайсона Гея і Асафы Пауелла. Одночасно Йохану вдалося покращити свій результат, подолавши 10-секундний бар’єр (він став наймолодшим із тих, хто подолав 100 м менше, ніж за 10 с). Незабаром спортсмен поліпшив свій результат, пробігши дистанцію за 9.93 секунди. І знову він піднявся на третю сходинку п’єдесталу, програвши великому Усейну Болту і Деніела Бейлі.

Дивіться також:  Автомагнітола Alpine IVE-W530BT: порівняння з аналогами і відгуки

Перед Чемпіонатом світу, на жаль, він разом з Марвіном Андерсоном і Шері-Енн Брукс не зміг пройти антидопінговий тест: в крові були знайдені сліди 4-метил-2-гексанамина. Комітет Ямайки зняв з Йохана звинувачення – речовина в той час в список заборонених Всесвітнім антидопінговим агентством ще не входило. Розслідування у справі зайняло певний час – препарат було занадто близький за складом до туаминогептану, який передбачався в списку заборонених речовин. Але незважаючи на це, комітет все ж таки усунув Блейка від участі у змаганнях і отримав тимчасову дискваліфікацію на три місяці.